Pamlsková vyhláška

Jako „Pamlsková vyhláška“ je označován zákon č. 282/2016 Sb. Jde o vyhlášku o požadavcích na potraviny, které lze prodávat ve školách a školských zařízeních. Když zákon vstoupil v platnost, ze školních automatů zmizely laskominy, které vyhláškou neprošly. A automaty rázem zely prázdnotou.

Jelikož vnímáme ohlasy veřejnosti, sami máme děti a celou problematiku sledujeme, rozhodli jsme se s našim vývojovým týmem vyvinout takový produkt, který by požadavkům této vyhlášky vyhověl.

Výrobky z našich směsí tedy „pamlskovou vyhlášku“ splňují. Jemné pečivo je zde limitováno třemi podstatnými parametry, které musí hotový výrobek splnit:

  • Obsah cukru do 15 g na 100 g potraviny
  • Obsah tuků do 10 g na 100 g potraviny
  • Obsah soli do 1,3 g na 100 g potraviny

Všechny tyto parametry náš produkt splňuje. Navíc můžeme deklarovat i vysoký obsah vlákniny, které česká populace obecně ve stravě přijímá málo. A ti zodpovědní z nás ví, že je třeba to napravit.

Prostudujte si dokument (PDF) PAMLSKOVÁ VYHLÁŠKA.

Pamlsková vyhláška stále platí. Ozývají se sice hlasy, aby se zmírnila a cukru i tuku v pečivu mohlo být více, naštěstí však existuje velká skupina zodpovědných lékařů, výživových poradců a dalších osob, které stávající stav vyhlášky hájí.

Článek z červnového vydání časopisu Pekař Cukrář si můžete přečíst zde.